Hlavní obsah
Coca-Cola v supermarketu v New Yorku Foto: Mark Lennihan, ČTK/AP

Coca-Cole se zvýšily tržby i zisk

Americké nápojářské společnosti Coca-Cola ve druhém čtvrtletí vzrostl čistý zisk meziročně o 48 procent na 2,6 miliardy dolarů (56,8 miliardy korun). Čisté tržby se pak zvýšily o 42 procent na 10,1 miliardy dolarů (220 miliard korun). Oživení prodejů pomohl pokrok ve vakcinaci proti covidu-19 a znovuotevření pohostinství v jednotlivých zemích.

Coca-Cola v supermarketu v New Yorku Foto: Mark Lennihan, ČTK/AP
Coca-Cole se zvýšily tržby i zisk

V roce 2020 se přitom v důsledku pandemie a lockdownů čisté tržby propadly o 11 procent. V letošním prvním čtvrtletí potom výraznou část tržeb tvořily nápoje konzumované doma.

Již na konci prvního čtvrtletí společnost předpokládala, že znovuotevření pohostinství bude pohonem letošního oživení. Tento předpoklad aktuální výsledky potvrzují.

Tržby v Severní Americe Coca-Cola ve druhém čtvrtletí zvýšila o 28 procent, zejména díky zrušení některých omezení spolu s růstem počtu očkovaných proti covidu-19. Objem prodeje se zvýšil o 17 procent.

V letošním roce firma podle aktualizovaného odhadu očekává růst takzvaných organických tržeb o 12 až 14 procent, zatímco dosud počítala s růstem nejvýše o devět procent. U očištěného zisku na akcii firma čeká růst o 13 až 15 procent, původně jej odhadovala kolem deseti procent.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků