Hlavní obsah
Vůz značky BMW autosalonu v čínském Pekingu. Foto: Jason Lee, Reuters

Čína sníží cla na dovoz aut z 25 na 15 procent

Čína sníží cla na dovoz osobních aut na 15 procent. V úterý o tom informoval server Bloomberg. Ke snížení dojde od července. V tuto chvíli činí dovozní cla na osobní vozy 25 procent.

Vůz značky BMW autosalonu v čínském Pekingu. Foto: Jason Lee, Reuters
Čína sníží cla na dovoz aut z 25 na 15 procent

Peking oznámil snížení této obchodní bariéry krátce potom, co se s USA o víkendu domluvil na jistých ústupcích, díky nimž Američané zatím nesáhnou k uvalení cel ve výši 150 miliard dolarů.

Nejvíce do Číny v loňském roce vyvážely německé automobilky BMW a Mercedes, které tam vyvezly každá více než 180 tisíc vozů. Japonský Lexus do Číny vyvezl téměř 135 tisíc aut. Z amerických automobilek do Číny nejvíce vyváží Land Rover necelých 69 tisíc, v závěsu se pak drží Lincoln s necelými 65 tisíci vozy.

Celkový prodej automobilů v Číně v loňském roce stoupl o tři procenta na 29 miliónů, z nich bylo z dovozu pouze 1,22 miliónu. Většina světových automobilek vyrábí pro tamní trh přímo v Číně.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků