Hlavní obsah

Chrastítka, která mohla zadusit děti, musí zmizet z pultů

Čtyři druhy nebezpečných chrastítek odhalila na západě Čech Česká obchodní inspekce (ČOI). Výrobky, které představují hazard se zdravím a životy dětí, pocházejí z Číny a musejí být staženy z trhu. V úterý o tom informoval mluvčí ČOI Tomáš Vozáb.

Chrastítka, která mohla zadusit děti, musí zmizet z pultů

Inspektoři ČOI narazili na Plzeňsku a Karlovarsku na čtyři druhy nebezpečných chrastítek. Jedná se o výrobky Baby Concert, Baby Lovely, Baby Toys a Baby Hanbell.

"Při provedené zkoušce pevnosti výrobky praskly a z chrastítek se uvolnily malé plastové kuličky. Dítěti při hraní hrozí nebezpečí vnějšího poranění o ostré hrany a v případě spolknutí pak hrozí i poranění vnitřních orgánů, navíc v případě polykání mohou uvolněné kuličky způsobit zadušení dítěte," sdělil Vozáb.

Inspektoři zakázali uvedené výrobky dodávat na trh, protože nesplňují požadavky stanovené zákonem o technických požadavcích na výrobky. Zároveň ČOI nařídila stáhnout z obchodů chrastítka, která už v prodeji jsou.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků