Hlavní obsah
Šéf Agrofertu Andrej Babiš Foto: Petr Hloušek, Právo

Chováte se jako teroristé, obul se Babiš do obchodních řetězců

Majitel holdingu Agrofert Andrej Babiš zkritizoval obchodní řetězce, jejichž chování vůči dodavatelům potravin přirovnal k terorismu. Babiš reagoval na rozhodnutí obchodního řetězce Albert, který na začátku října přestal nejprodávanější čerstvé pečivo odebírat od největších tuzemských pekáren United Bakeries a Penam a přednost dal regionálním dodavatelům.

Šéf Agrofertu Andrej Babiš Foto: Petr Hloušek, Právo
Chováte se jako teroristé, obul se Babiš do obchodních řetězců

Pekárny Penam patří do skupiny Agrofert vlastněné Babišem. Podle Babiše jeho pekárny přestaly zásobovat 246 prodejen Aholdu, protože nedošlo k dohodě ohledně ceny.

"Působení (obchodních) řetězců je skutečně v rovině terorismu. Určitě jste sledovali, že nás vylistovali (přestali odebírat zboží) v Aholdu (provozovatel prodejen Albert) z jednoho dne na druhý. Přestali jsme zásobovat 246 prodejen Aholdu, protože jsme se nedomluvili na ceně, i když cena obilí stoupla. Nahradilo nás 30 jiných pekáren, které samozřejmě po cenové válce, která bude následovat, na to doplatí," řekl Babiš v pátek v Olomouci na diskusi zaměřené na biotechnologie, potravinářství a zemědělství.

Sázka na regionální dodavatele

Obchodní řetězec Albert změnu dodavatele čerstvého pečiva zdůvodnil stoupající oblibou regionálních dodavatelů pečiva. Dvě největší pekárny budou do Alberta i nadále dodávat balený chléb, jemné pečivo či některé výrobky privátních značek. [celá zpráva]

Regionální výrobci pečiva dodávali dosud do prodejen Albert spíše krajové speciality a doplňkový sortiment pečiva. Rozšiřovali tak standardní nabídku největších dodavatelů - pekáren United Bakeries a Penam.

Skupina Penam nadále dodává čerstvé nebalené pečivo do obchodních řetězců Billa, Penny Market, Tesco, Globus, COOP, Spar a Kaufland.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků