Hlavní obsah
Mezi velké zákazníky společnosti Mintec patří i řetězec Tesco Foto: Profimedia.cz

Český emigrant prodává svou britskou firmu skoro za miliardu

Podnikatel českého původu Vladimir Peksa, který kdysi utekl před komunismem do Velké Británie, prodává svou firmu Mintec za 30 miliónů liber (860 miliónů korun). Informoval o tom server britského deníku The Times s tím, že obchod má být oficiálně oznámen tento týden.

Mezi velké zákazníky společnosti Mintec patří i řetězec Tesco Foto: Profimedia.cz
Český emigrant prodává svou britskou firmu skoro za miliardu

Společnost Mintec dodává data o cenách potravinářských komodit a ingrediencí stovkám velkých řetězců v Británii i USA. Mezi její zákazníky patří například Tesco nebo Unilever.

Kupujícím má být britský investiční fond Synova Capital. O transakci za zhruba 30 miliónů liber informovaly The Times zdroje z londýnských finančních kruhů.

Dnes dvaasedmdesátiletý Peksa firmu založil v roce 1982 poté, co do Velké Británie odešel z Československa na studentské vízum a rozhodl se v cizině zůstat. Při rozvoji firmy využil zkušenosti z práce v potravinářství například pro výrobce čokolád Mars.

Firma sídlící nedaleko Londýna zaměstnává asi 50 lidí, včetně některých členů rodiny zakladatele.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků