Hlavní obsah
Egyptská policie před katedrálou koptských křesťanů v Káhiře. Ilustrační foto Foto: Asmaa Waguih, Reuters

Česká zbrojovka dodá do Egypta 50 000 pistolí

Česká zbrojovka z Uherského Brodu vyhrála v Egyptě mezinárodní tendr na dodávku 50 000 pistolí pro egyptské ministerstvo vnitra. Objem ročního kontraktu je ve stovkách miliónů korun, sdělil generální ředitel České zbrojovky Lubomír Kovařík.

Egyptská policie před katedrálou koptských křesťanů v Káhiře. Ilustrační foto Foto: Asmaa Waguih, Reuters
Česká zbrojovka dodá do Egypta 50 000 pistolí

Pistole CZ P-07 Duty jsou menší než ty, které pro českou armádu a složky ministerstva vnitra Česká zbrojovka dodává. Firma v Egyptě uzavřela roční kontrakt, na který navazuje dodávka několika set škorpiónů. „Předpokládám, že v příštím roce budeme pokračovat v těchto parametrech,“ uvedl Kovařík. Část dodávky má už firma za sebou. „Minulý týden jsme odvezli první část,“ sdělil Kovařík.

Firma nabízí své zbraně i do Iráku. Jedná o dodávce pušek, samopalů a pistolí. O kontraktu by měla irácká strana rozhodnout letos. Celkem by mělo jít o 20 000 útočných pušek a stejný počet pistolí. Irácká strana uvažuje v této souvislosti o vybudování servisního a školicího střediska pro servis zbraní přímo v Iráku.

Česká zbrojovka je jednou z největších tuzemských zbrojařských firem. Její roční tržby se v posledních letech pohybují nad dvěma miliardami korun. Loni firma vyrobila a prodala 180 000 kusů zbraní.

Kromě výroby pro ozbrojené složky v mateřském závodě v Uherském Brodě vyrábí také zbraně pro sport a lov v Brně. Současná akciová společnost vznikla v roce 1992. Historie zbrojní výroby v Uherském Brodě ale sahá až do 30. let minulého století.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků