Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Novinky

Česká pošta varuje před dalšími podvodnými e-maily

Česká pošta zaznamenala v pořadí už čtvrtý phishingový útok. Prostřednictvím podvodného e-mailu se do počítače příjemce může stáhnout malware, tedy program určený ke vniknutí nebo poškození počítače. Uvedla to mluvčí České pošty Marta Selicharová s tím, že zatím se v této souvislosti ozvalo více než 200 lidí.

Ilustrační foto Foto: Novinky
Česká pošta varuje před dalšími podvodnými e-maily

Tentokrát je podvodný e-mail podle mluvčí zasílán z adresy noreply@ceskaposta.info. E-maily odesílané z uvedené adresy tak nemají s Českou poštou nic společného.

„Žádáme naše klienty, aby v žádném případě na výzvy v e-mailu nereagovali ani na něj neodpovídali. Pokud tak uživatel učiní, do počítače se mu stáhne malware,“ varovala Selicharová.

Podvodné e-maily jsou psány ve formě „Informace o zásilce“, kde najde zákazník údaje o nedodání zásilky a upozornění na možné sankce.

„Phishingovému útoku nelze předejít ani se před ním účinně bránit,“ dodala Selicharová. Pošta již dříve kvůli podvodným e-mailům podala trestní oznámení na neznámého pachatele na Policii ČR. Pokud se lidé setkají s podvodnou zprávou, pošta žádá o přeposlání na adresu info@cpost.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků