Hlavní obsah

Česká pošta chce otevřít, ale i zrušit stovky poboček

Stovky poboček zrušit, ale i otevřít. Tak zní nový plán České pošty do roku 2017. Na mnoha místech mají vzniknout nová výdejní místa. Uvedla v úterý Česká televize s odvoláním na Českokrumlovský deník.

Česká pošta chce otevřít, ale i zrušit stovky poboček

"Změna je to významná. Počítáme s tím, že by měly být nové typy poboček. Kromě klasické kamenné pobočky by měla být výdejní místa a Pošta Partner," řekla televizi mluvčí pošty Marta Selicharová.

Podle ní by měla Pošta Partner plně nahrazovat kamennou pobočku s tím, že by partner s poštou uzavřel smlouvu a poskytoval by poštovní služby za úplatu.

V praxi to podle televize znamená, že by například doporučené dopisy mohl vydávat starosta nebo jeho podřízení. Pošta prý už některé obce vytipovala.

Ze strany pošty jde o kompromisní návrh poté, co před dvěma roky narazila s návrhem ztrátové pobočky v malých obcích úplně zrušit. Problém je v tom, že o provozování takové minipošty musí někdo projevit zájem - úřad nebo třeba obchod, uvedla Česká televize.

Podobně velkou systémovou změnou prošla Česká pošta naposledy v 50. letech minulého století. Momentálně pošta seznamuje s převratným plánem vedení krajů, dodala ČT1.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků