Hlavní obsah
Foto: Milan Malíček, Právo

Česká pojišťovna požádala o licenci na zdravotní pojišťovnu

Česká pojišťovna požádala ministerstvo zdravotnictví o licenci na provozování zdravotní pojišťovny. Řekl to ve středu mluvčí největší domácí pojišťovny Václav Bálek. Licenci na poskytování zdravotního pojištění má nyní v Česku deset zdravotních pojišťoven.

Foto: Milan Malíček, Právo
Česká pojišťovna požádala o licenci na zdravotní pojišťovnu

"Vznik Zdravotní pojišťovny České pojišťovny považujeme za logický krok. Klientům se tak otevírá možnost lepšího provázání služeb," řekl generální ředitel ČP Ivan Vodička. Dodal, že půjde o běh na velmi dlouhou trať. "Věříme, že pokud se budou moci zdravotní pojišťovny více odlišovat ve své nabídce, klientům ČP se pak otevřou nové možnosti," podotkl.

Zdravotnictví je pro ČP známou oblastí, neboť vedle životního pojištění už 15 let poskytuje prostřednictvím dceřiné společnosti ČP Zdraví komerční zdravotní pojištění. Jako první v ČR začala nabízet pojištění povinného poplatku za hospitalizaci, které si během půl roku sjednalo více než 60 tisíc lidí.

Ministerstvo zdravotnictví požádaly o licenci na zdravotní pojišťovnu nedávno také společnosti Appian Group a Czech Media Corporation. Zájemci musejí složit kauci 50 miliónů korun a do jednoho roku od rozhodnutí o získání licence nabrat nejméně 50 000 klientů.

Ministr zdravotnictví Tomáš Julínek (ODS) se rozhodl počkat se dvěma zákony, které měly otevřít trh s pojišťovnami. Zatím pro ně ve Sněmovně nesehnal dostatek hlasů. Julínek zamýšlí změnit zdravotní pojišťovny na akciové společnosti, které by mohly tvořit zisk, a nabízet i další služby, jako jsou například různá připojištění.

Česká pojišťovna je součástí Generali PPF Holdingu B.V., který působí ve 12 zemích střední a východní Evropy. Holding spravuje prostřednictvím svých dceřiných společností aktiva téměř 10 miliard euro (asi 45 miliard Kč) a poskytuje v regionu služby devíti miliónům klientů. Generali PPF Holding má sídlo v Nizozemsku a jeho hlavní organizační pobočka sídlí v Praze. Generali PPF Holding je společný podnik Assicurazioni Generali (podíl 51 procent) a PPF Group (49 procent).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků