Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Česká piva se na soutěži v USA neztratila, brala zlato a stříbro

Na prestižní soutěži piv World Beer Cup 2012, která se konala v americkém San Diegu, se rozhodně neztratila ani česká piva. V kategorii Bohemian Style Pilsner, kam pivovary z celého světa přihlásily 62 značek, získalo první místo pivo Starobrno Ležák, na stříbrné pozici pak skončilo exportní pivo Krušovice Imperial.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Česká piva se na soutěži v USA neztratila, brala zlato a stříbro

„Nepasterizovaný Starobrno Ležák se vaří z nejlepšího moravského sladu a nejjemnějšího českého chmele, odkud pramení jeho jemně chmelená chuť. Hustá a krémová pěna je korunou léty prověřeného umu starobrněnských sládků, kteří čerpají z tradic moravského pivovarnictví,“ charakterizoval vítězné pivo garant kvality starobrněnských piv Petr Hauskrecht.

Krušovice Imperial je exportní verze krušovické Dvanáctky a vyznačuje se mimo jiné vysokou pěnivostí.

Pivním značkám z portfolia pivovaru Krušovice se na mezinárodních soutěžích dařilo i v minulosti. Naposledy bodovaly Krušovice Imperial v jiné světové soutěži International Beer Challenge 2011 v Londýně, odkud si odvezly rovněž stříbrnou medaili. Krušovice Černé na téže soutěži vyhrály zlatou medaili a o dva roky dříve – v roce 2009 – získaly ocenění „The world’s best dark beer“ na World Beer Awards v Londýně.

Letošní soutěže World Beer Cup 2012 se účastnilo 799 pivovarů z 54 zemí celého světa. Hodnotilo se celkem 3921 pivních vzorků v 95 přihlášených kategoriích, což je nejvíce za uplynulých šest let. World Beer Cup 2012 je největší komerční mezinárodní pivní soutěží na světě.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků