Hlavní obsah
Vývoj HDP v ČR Foto: David Ryneš, Novinky

Česká ekonomika podle MMF zrychlí na tři procenta

Česká ekonomika letos podle odhadu Mezinárodního měnového fondu (MMF) zrychlí růst na tři procenta. Evropská komise předpovídala růst pouze o 2,7 procenta. Loni hrubý domácí produkt (HDP) rostl o 2,3 procenta.

Vývoj HDP v ČR Foto: David Ryneš, Novinky
Česká ekonomika podle MMF zrychlí na tři procenta

Spotřebu podporuje podle zprávy MMF silný růst reálných mezd a nízké úrokové sazby. „Rizika jsou na trhu s nemovitostmi. Česká národní banka by měla dostat zákonné nástroje k dosažení makroekonomické obezřetnosti,” uvedl vedoucí mise Alasdair Scott.

Tisková konference v pondělí ukončila pravidelnou každoroční misi MMF. Ta se koná každý rok na základě stanov MMF a uskutečňuje se v každém z členských států.

MMF i Evropská komise jsou ve svých odhadech optimističtější než české ministerstvo financí, které minulý měsíc snížilo odhad letošního růstu na 2,5 procenta z dříve předpokládaných 2,6 procenta. S růstem v rozsahu 2,5 procenta počítá ministerstvo financí i v příštím roce.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků