Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Česká a slovenská UniCredit Bank loni vydělala sedm miliard, téměř o třetinu více

Česká a slovenská UniCredit Bank vykázala za rok 2017 čistý zisk 284 miliónů eur (7,2 miliardy korun), což je meziroční růst o 27,3 procenta. Vyplývá to z informací, které v pátek zveřejnila mateřská společnost banky.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Česká a slovenská UniCredit Bank loni vydělala sedm miliard, téměř o třetinu více

Objem poskytnutých úvěrů UniCredit Bank loni stoupl meziročně o 5,9 procenta na 382 miliard korun. Objem vkladů vzrostl o 4,4 procenta na 357 miliard korun.

Čisté výnosy z poplatků a provizí meziročně klesly o 6,9 procenta na 3,34 miliardy Kč, čisté úrokové výnosy vzrostly o 13,5 procenta na 10,8 miliardy korun.

Konkurenční Komerční bance vzrostl loni čistý zisk meziročně o 8,5 procenta na 15,3 miliardy korun, Monetě se snížil o 3,2 procenta na 3,9 miliardy Kč. Další velké banky je dosud nezveřejnily.

UniCredit Bank činnost zahájila na českém trhu v listopadu 2007. Vznikla integrací HVB Bank a Živnostenské banky. UniCredit Bank má v Česku a na Slovensku téměř 700 tisíc klientů.

Mateřská bankovní skupina UniCredit se ve čtvrtém čtvrtletí vrátila k zisku, který byl nejvyšší pro čtvrté čtvrtletí za poslední desetiletí. Hospodaření podpořily vyšší příjmy z poplatků a úroků. Čistý zisk za říjen až prosinec 2017 činil 801 miliónů eur (20,2 miliardy korun) ve srovnání se ztrátou 13,5 miliardy eur ve stejném období předchozího roku. Předloňský údaj však zahrnoval i mimořádné výdaje.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků