Hlavní obsah
Některá auta s českou registrační značkou s sebou měla i přívěsný vozík Foto: Aleš Honus, Právo

Češi vyrazili do polských obchodů

Když nemůžeme nakoupit v České republice, vyrazíme do Polska. To si o víkendu řekla řada Čechů v pohraničí a vyrazila na nákupy k severním sousedům. I přes zpřísňující se opatření v Polsku tam zůstávají všechny obchody otevřeny. Zájem byl v sobotu zejména o hobbymarkety, ale také o oblečení.

Některá auta s českou registrační značkou s sebou měla i přívěsný vozík Foto: Aleš Honus, Právo
Češi vyrazili do polských obchodů

Už po příjezdu na parkoviště před největší obchodní centrum v polské Ratiboři bylo jasné, že řada obyvatel českého Slezska se rozhodla využít blízkosti polských měst.

I přívěsné vozíky

Nejenom polský Těšín, ale i Ratiboř patří k oblíbeným cílům českých zákazníků. Vždyť z Ostravy je to do Ratiboře asi jen čtyřicet minut, z Opavy ještě blíže a z Hlučína také jen půl hodiny. A když výlet spojíte s natankováním plné nádrže, náklady se vám vrátí, protože v Polsku vyjde benzin výrazně levněji.

V sobotu odpoledne byla na parkovišti před ratibořským hobbymarketem Castorama asi čtvrtina aut s českými registračními značkami. Někteří přijeli i s přívěsnými vozíky.

Například ode dneška jsou zavřené v Polsku restaurace a kdo ví, co bude za týden, jestli nezavřou i nás
prodavač

„Máme to tady blíže než do Opavy, takže tady jezdíme nakupovat velmi často, i dvakrát za měsíc,“ říká mladý muž z Chuchelné na Opavsku, který do Ratiboře vyrazil i s manželkou a se dvěma malými dětmi.

„Opravujeme koupelnu a taky potřebujeme sáčky do vysavače. A když už tady jsme, podíváme se také na nějaké zimní boty a nakoupíme jídlo. Kdo ví, kdy se obchody v Česku zase otevřou, a navíc v Polsku je přece jen o něco levněji,“ dodal.

„Kdo ví, co bude za týden“

Roušky jsou v Polsku povinné nejen v obchodech a dalších vnitřních prostorech, ale i venku. Drtivá většina lidí včetně českých nakupujících roušku měla.

Prodavači v Ratiboři ale v sobotu dávali opatrně najevo, že ze zvýšeného zájmu ze strany českých zákazníků nejsou zrovna nadšeni.

„Česko je na tom teď skoro nejhůř na světě, dokonce nedoporučuje cizincům vstup, pokud k tomu nemají například pracovní důvody. A Češi k nám přitom jezdí nakupovat, jako by se nic nedělo, to nemá logiku,“ řekl Právu prodavač v polském hobbymarketu.

Dodal, že navíc není jasné, za jak dlouho budou obchody uzavřeny u Polsku. Restrikce zde podle něj v podstatě kopírují opatření v České republice. „Například ode dneška jsou zavřené v Polsku restaurace a kdo ví, co bude za týden, jestli nezavřou i nás,“ řekl prodavač z Castoramy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků