Hlavní obsah

Ceny benzinu a nafty pokračují v pozvolném poklesu

Ceny pohonných hmot v Česku v uplynulých sedmi dnech pokračovaly v pozvolném poklesu. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 zlevnil o tři haléře na průměrných 32,17 koruny. Litr nafty stojí v průměru 31,72 koruny, což je o pět haléřů méně než před týdnem. Vyplývá to z údajů firmy CCS, která ceny paliv sleduje.

Ceny benzinu a nafty pokračují v pozvolném poklesu

Natural 95 meziročně zlevnil o 2,8 procenta. Nafta pak o 5,25 procenta. Litr naturalu stál před rokem 33,11 koruny, zatímco litr nafty 33,48 koruny.

Natural 95 zdražoval v Česku od poloviny dubna do počátku června. Od té doby se jeho průměrná cena postupně snižovala. Cena dieselu rostla do počátku října, kdy se dostala nad 32 korun za litr. V posledních sedmi týdnech postupně klesala.

Nejdražší Praha a Vysočina, nejlevnější jih Čech

Nejdražší benzin je i nadále v Praze. Litr řidiči u tamních čerpacích stanic natankují průměrně za 32,61 koruny. To je o pět haléřů méně než před týdnem.

Na Vysočině je cena benzinu jen o haléř nižší, stojí tedy průměrně 32,60 koruny. V tomto kraji tak benzin za týden o haléř zdražil. Za naftu přitom na Vysočině řidiči zaplatí nejvíce v republice, a sice 32,32 koruny za litr. I toto palivo tedy v kraji za týden zdražilo o haléř.

Průměrná cena pohonných hmot v ČR k 27. listopadu

Foto: Novinky

Naopak nejlevnější paliva jsou v Jihočeském kraji. Litr benzinu tam průměrně vyjde na 31,72 koruny, cože je o šest haléřů méně než před týdnem. Litr nafty na jihu Čech stojí 31,27 koruny. Za týden zlevnil o pět haléřů.

Stejnou průměrnou cenu dieselu – 31,27 koruny za litr – hlásí i čerpací stanice v Karlovarském kraji. V tomto kraji přitom cena za týden rapidně klesla o celých 18 haléřů na litr.

Ceny ropy ve středu klesaly

Ceny ropy ve středu klesaly po zprávě o překvapivém růstu zásob suroviny ve Spojených státech. Americký Úřad pro energetické informace (EIA) oznámil, že zásoby ropy ve Spojených státech se minulý týden zvýšily o 1,6 milionu barelů.

Kolem 17:30 SEČ vykazovala severomořská ropa Brent pokles zhruba o 0,7 procenta na 63,80 dolaru za barel.

Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu ztrácela 1,1 procenta na 57,77 dolaru za barel.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků