Hlavní obsah

Bydlení na dluh už příliš netáhne, zájem o hypotéky opadá

Objem sjednaných hypoték občanům v únoru meziročně klesl o takřka 34 procent na 5,57 miliardy korun. Celkově banky poskytly 3204 hypoték. Vyplývá to ze statistik Fincentrum Hypoindex.

Bydlení na dluh už příliš netáhne, zájem o hypotéky opadá

Objem hypoték sjednaných občanům v únoru meziročně klesl o takřka 34 procent na 5,57 miliardy korun.

Celkově tuzemské banky poskytly 3204 hypoték. Vyplývá to ze statistik Fincentrum Hypoindex, který zahrnuje údaje devíti bank. Loni v únoru banky prodaly fyzickým osobám 4686 hypoték za 8,4 miliardy korun.

V porovnání s lednem se objem i počet prodaných hypoték zvýšil o zhruba pětinu, což byl zatím nejvýznamnějšímu únorový meziměsíční nárůst, ale první měsíc roku byl pro banky propadákem. Objem poskytnutých hypotečních úvěrů totiž v lednu spadl meziročně o 44 procent.

Průměrná úroková sazba všech poskytnutých hypoték v únoru nepatrně vzrostla na 5,75 procenta. Mírně si polepšily hypotéky s fixací na pět let, kde průměrný úrok meziměsíčně poklesl o šest setin procentního bodu na 5,58 procenta.

Češi si v průměru v únoru sjednávali hypotéky v objemu 1,74 miliónu korun, což znamenalo meziměsíční růst o 21 000 korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků