Hlavní obsah
Ilustrační foto. Foto: Ralph Orlowski, Reuters

Brusel vrátí Česku necelý milion ve sporu o zemědělské kontroly

Česko dostane od Evropské komise (EK) zpět téměř milion korun, které muselo vrátit do rozpočtu Evropské unie kvůli údajně nedostatečným kontrolám v zemědělství. Vyplývá to z rozhodnutí EK, podle něhož zpět do Česka poputuje 35 109 eur (asi 940 tisíc korun). Komise uznala chybu na základě české žaloby k soudu EU, uvedl ve čtvrtek náměstek ministra zahraničí Martin Smolek.

Ilustrační foto. Foto: Ralph Orlowski, Reuters
Brusel vrátí Česku necelý milion ve sporu o zemědělské kontroly

EK uložila Česku takzvanou finanční korekci za to, že podle ní kontroly zemědělského hospodaření nedodržovaly stanovené časové rozmezí. Poté, co se kvůli tomu Praha obrátila na unijní soud v Lucemburku, komise peníze vrátila.

„Požadavkům ČR bylo v plném rozsahu vyhověno, komise uznala svou chybu a nemuselo tak ani dojít na rozsudek tribunálu. Jde o výsledek našich úspěšných aktivit před Soudním dvorem EU,” komentoval ve čtvrtek rozhodnutí EK náměstek Smolek, který Česko zastupuje u unijního soudu.

Již loni v prosinci vyhrálo Česko v Lucemburku spor o více než 3,8 milionu korun, které soud v souvislosti s prováděním zemědělských kontrol nařídil vrátit do českého rozpočtu. Také tuto částku komise vrátí na základě aktuálního rozhodnutí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků