Hlavní obsah
Eurokomisařka Věra Jourová Foto: Petr Horník, Právo

Brusel chce po ubytovací službě Airbnb, aby přesněji informovala o cenách

Evropská komise (EK) vyzvala americkou společnost Airbnb, aby upravila způsob, kterým informuje o cenách ubytování. Dosavadní forma odporuje spotřebitelskému právu EU. Musí být také zřejmé, zda jde o ubytování v soukromí, či nikoli, informovala EK v pondělí na svých webových stránkách.

Eurokomisařka Věra Jourová Foto: Petr Horník, Právo
Brusel chce po ubytovací službě Airbnb, aby přesněji informovala o cenách

Ceny, jak je známý americký internetový zprostředkovatel ubytování Airbnb nyní zveřejňuje, nejsou podle komise dostatečně transparentní.

„Stále více turistů si objednává ubytování na dovolené on-line. Popularita ale nemůže omlouvat nedodržování spotřebitelských pravidel,“ uvedla eurokomisařka pro spravedlnost a ochranu spotřebitele Věra Jourová.

Zákazníci podle ní musejí snadno předem zjistit, kolik za co zaplatí včetně všech poplatků, a mají mít záruku férových pravidel například pro situaci, kdy pronajímatel zruší nabídku.

Z nabídky ubytování má být také hned zřejmé, zda je v soukromí, nebo jde o profesionálního poskytovatele (hotelové zařízení), protože pravidla na ochranu zákazníka se u nich liší.

Airbnb má čas do konce srpna, aby představila změny, kterými vyhoví požadavkům. Evropská komise a úřady na ochranu spotřebitele je poté vyhodnotí. Pokud nebudou uspokojivá, hrozí Airbnb zatím blíže neupřesněné sankce.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků