Hlavní obsah
Letadlo British Airways Foto: Arnd Wiegmann, Reuters

British Airways kvůli výpadku počítačů ruší lety, lidé uvázli v letadlech

Aerolinky British Airways ve středu kvůli problémům s počítačovým systémem ruší nebo odkládají stovky letů, uvedla agentura Reuters. Na pražském letišti Václava Havla se dopolední lety uskutečnily, zrušen byl zatím spoj ve 13:45 SELČ do Londýna na letiště Heathrow a v opačném směru s plánovaným příletem ve 13:00 SELČ.

Letadlo British Airways Foto: Arnd Wiegmann, Reuters
British Airways kvůli výpadku počítačů ruší lety, lidé uvázli v letadlech

Jde o třetí rozsáhlé selhání počítačové sítě společnosti za dva roky.

Zpožděny nebo zrušeny byly dvě stovky spojů včetně letů do Řecka, Španělska, Itálie a Ruska. Aerolinky, jejichž vlastníkem je společnost International Airlines Group, se zákazníkům omluvily a sdělily, že na vyřešení problému pracují.

Letadla čekají na ploše

Technické problémy narušily cestovní plány tisíců lidí, na letištích se tvoří dlouhé fronty. Počet postižených přepravce neuvedl, sdělil jen, že se jedná o „systémový problém” ovlivňující odbavení a odlety na londýnských letištích Heathrow, Gatwick a City.

Chaos na letišti Heathrow po rušení letů British Airways

Foto: Paul Trickett, Reuters

Někteří cestující měli problémy při on-line odbavení, jiní si stěžovali, že uvázli v letadlech, která nejsou s to vzlétnout celé hodiny.

Kvůli problémům s počítačovým systémem byly British Airways nuceny zrušit spoje s Heathrow, které je největším letištěm v Evropě, zhruba před rokem. Také v květnu 2017 nastalo velké selhání počítačového systému kvůli problému se zdrojem energie, což se dotklo 75 000 zákazníků, upozornila agentura Reuters.

British Airways také čelí pokutě 183,4 milionu liber (přes pět miliard Kč) za porušení ochrany dat zákazníků a připravují se na možné stávky ve sporu se svými piloty.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků