Hlavní obsah
Průměrná cena pohonných hmot v ČR k 17. dubnu Foto: David Ryneš, Novinky

Benzín za týden zdražil o 30 haléřů

Průměrné ceny pohonných hmot v Česku v uplynulém týdnu nadále stoupaly. Benzín od minulé středy zdražil o 31 haléřů na 32,55 koruny za litr. Naftu tankují motoristé v průměru za 31,85 koruny za litr, o 15 haléřů víc než před týdnem. Vyplývá to z údajů firmy CCS.

Průměrná cena pohonných hmot v ČR k 17. dubnu Foto: David Ryneš, Novinky
Benzín za týden zdražil o 30 haléřů

Pohonné hmoty zdražují od poloviny února, předtím čtvrt roku zlevňovaly. Cena benzínu se nyní dostala na hodnoty z loňského prosince, nafta je na úrovni cen z počátku letošního ledna.

Nejdražší pohonné hmoty jsou aktuálně na Vysočině. Litr naturalu tam vyjde v průměru na 33,09 koruny, stejné množství nafty na 32,55 koruny. Druhým nejdražším regionem je Praha s cenou 32,98 koruny za litr benzínu a 32,32 koruny za litr nafty.

Naopak nejlevněji tankují motoristé na jihu Čech. Průměrná cena benzínu v Jihočeském kraji je 32,24 koruny za litr a nafty 31,36 koruny.

Podle analytiků budou pohonné hmoty zdražovat i nadále. „Cena benzínu poroste rychleji než cena nafty. Benzín zdraží zhruba o dvacet haléřů na litr, v případě nafty pak bude cenový růst kolem deseti haléřů na litr,” řekl analytik Czech Fund Lukáš Kovanda.

Analytik společnosti Finlord Boris Tomčiak očekává růst cen benzínu o 20 až 30 haléřů, u nafty v řádu několika haléřů. „Cena ropy Brent v uplynulém týdnu mírně stoupla na 72 dolarů za barel. Koruna vůči americkému dolaru jenom nepatrně zhodnotila," doplnil Tomčiak. Pohonné hmoty se na komoditní burze v Rotterdamu obchodují v dolarech, silnější koruna tak zlevňuje jejich dovoz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků