Hlavní obsah
Průměrná cena pohonných hmot v ČR k 28. srpnu. Foto: David Ryneš, Novinky

Benzin v Česku opět o něco zlevnil

Benzin v Česku dál zlevňuje, průměrná cena za poslední týden klesla o šest haléřů na 32,63 koruny za litr. U nafty se pokles cen z předchozího období zastavil a aktuální průměrná cena 31,81 koruny za litr je stejná jako před týdnem. Vyplývá to z údajů firmy CCS, která ceny sleduje.

Průměrná cena pohonných hmot v ČR k 28. srpnu. Foto: David Ryneš, Novinky
Benzin v Česku opět o něco zlevnil

V celostátním srovnání tankují nejlevněji motoristé na jihu Čech. Průměrná cena Naturalu 95 v Jihočeském kraji je 32,21 koruny za litr. Za stejné množství nafty řidiči zaplatí 31,28 koruny.

Naopak nejvyšší cenu benzinu vykazuje Vysočina, a to 33,02 koruny za litr. V žádném jiném kraji se průměrná cena přes 33 korun nepřehoupla. Nafta je nejdražší v Praze, kde se prodává v průměru za 32,33 koruny. Za více než 32 korun za litr tankují majitelé aut se vznětovým motorem ještě na Vysočině a v Olomouckém a Středočeském kraji.

Ceny pohonných hmot v Česku začaly klesat zhruba od přelomu května a června. Nyní jsou na nejnižší úrovni od druhé poloviny dubna.

„V nejbližším týdnu předpokládáme stagnaci, případný mírný růst cen benzinu a nafty o několik haléřů. Cena ropy Brent se v posledních dnech udržuje na úrovni na 60 dolarů za barel. Pro motoristy je ale nepříznivé oslabování koruny vůči americkému dolaru,“ uvedl analytik společnosti Finlord Boris Tomčiak.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků