Hlavní obsah
Průměrná cena pohonných hmot v ČR k 28. srpnu. Foto: David Ryneš, Novinky

Benzin v Česku opět o něco zlevnil

Benzin v Česku dál zlevňuje, průměrná cena za poslední týden klesla o šest haléřů na 32,63 koruny za litr. U nafty se pokles cen z předchozího období zastavil a aktuální průměrná cena 31,81 koruny za litr je stejná jako před týdnem. Vyplývá to z údajů firmy CCS, která ceny sleduje.

Průměrná cena pohonných hmot v ČR k 28. srpnu. Foto: David Ryneš, Novinky
Benzin v Česku opět o něco zlevnil

V celostátním srovnání tankují nejlevněji motoristé na jihu Čech. Průměrná cena Naturalu 95 v Jihočeském kraji je 32,21 koruny za litr. Za stejné množství nafty řidiči zaplatí 31,28 koruny.

Naopak nejvyšší cenu benzinu vykazuje Vysočina, a to 33,02 koruny za litr. V žádném jiném kraji se průměrná cena přes 33 korun nepřehoupla. Nafta je nejdražší v Praze, kde se prodává v průměru za 32,33 koruny. Za více než 32 korun za litr tankují majitelé aut se vznětovým motorem ještě na Vysočině a v Olomouckém a Středočeském kraji.

Ceny pohonných hmot v Česku začaly klesat zhruba od přelomu května a června. Nyní jsou na nejnižší úrovni od druhé poloviny dubna.

„V nejbližším týdnu předpokládáme stagnaci, případný mírný růst cen benzinu a nafty o několik haléřů. Cena ropy Brent se v posledních dnech udržuje na úrovni na 60 dolarů za barel. Pro motoristy je ale nepříznivé oslabování koruny vůči americkému dolaru,“ uvedl analytik společnosti Finlord Boris Tomčiak.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků