Hlavní obsah

Benzin a nafta pokračují ve zlevňování

Pohonné hmoty v Česku od minulého týdne znovu zlevnily. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 27,86 koruny, což je o sedm haléřů méně než minulou středu. Litr nafty za týden zlevnil o pět haléřů na průměrných 27,29 koruny. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.

Benzin a nafta pokračují ve zlevňování

Litr benzinu i nafty jsou zhruba o 4,50 koruny levnější než před rokem.

Nejdražší paliva zůstávají v Praze, kde dokonce za týden mírně zdražila. Litr benzinu na tamních čerpacích stanicích stojí v průměru 28,62 koruny, což je o haléř více než před týdnem. I litr nafty v metropoli za týden průměrně zdražil o haléř na 28,32 koruny.

Naopak nejlevnější benzin natankují řidiči v Moravskoslezském kraji, za litr dají v průměru 27,50 koruny. To je o 24 haléřů méně než před týdnem.

Nafta vyjde nejvýhodněji v Královéhradeckém kraji, kde se litr prodává v průměru za  26,87 koruny. Ještě před týdnem stál o dva haléře více. Na méně než 27 korun litr nafty vyjde ještě v Ústeckém a Moravskoslezském kraji.

Průměrná cena pohonných hmot v ČR k 9. září

Foto: Martin Havelka, Novinky

Ceny ropy po prudkém úterním propadu ve středu rostly. Krátce před 17:00 SELČ vykazovala severomořská ropa Brent nárůst o 0,6 procenta na 40,03 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) si ve stejnou dobu připisovala 1,4 procenta na 37,27 dolaru za barel.

V úterý se cena Brentu propadla o více než pět procent, a cena WTI dokonce o téměř osm procent. Brent se v úterý poprvé od června dostal pod hranici 40 dolarů za barel.

„Z krátkodobého hlediska se základy ropného trhu zdají být slabé. Oživení poptávky je křehké, zatímco zásoby a rezervní těžební kapacity jsou vysoké,” uvedla společnost Morgan Stanley. Předpověděla nicméně, že v příštím roce se cena Brentu kvůli vyšší inflaci a slabšímu dolaru vyšplhá na 50 dolarů za barel.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků