Hlavní obsah
Šéf belgické KBC Andre Bergen Foto: Francois Lenoir, Reuters

Belgická vláda navýší majiteli ČSOB kapitál o 3,5 miliardy eur

Belgická vláda navýší finanční skupině KBC kapitál o 3,5 miliardy eur (asi 87,5 miliardy korun). KBC o tom informovala na webových stránkách. Vlastník české ČSOB se na tom dohodl s vládou v pondělí ráno po jednáních, která trvala celý víkend.

Šéf belgické KBC Andre Bergen Foto: Francois Lenoir, Reuters
Belgická vláda navýší majiteli ČSOB kapitál o 3,5 miliardy eur

KBC se snaží uklidnit investory. Akcie skupiny v pátek ztratily přes sedm procent. Banka dále oznámila, že její stabilita není ohrožena.

"Naše platební schopnost je dobrá a odpovídá nárokům trhu,“ uvedl v tiskové zprávě André Bergen, ředitel KBC.

Důvodem pomoci prý není nedostatek financí, ale snaha vyrovnat podmínky na trhu, kde ostatní banky už prostředky dostaly, uvedla banka v sobotu.

O problémech KBC se spekulovalo již před několika dny. V zemi se totiž dostal do problémů například finanční obr Fortis, který musel být částečně zestátněn. Poté musela spekulace o problémech KBC vyvracet tamní centrální banka, aby se pokusila zastavit výrazný propad akcií finančního domu.

I přes uklidnění, KBC o několik dní později oznámila, že kvůli krizi na světovém trhu odepíše 1,6 miliardy eur, což je asi 40 miliard korun. Přiznala, že ve třetím čtvrtletí kvůli tomu očekává ztrátu až 930 miliónů eur (asi 23 miliard korun).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků