Hlavní obsah

Babišův Agrofert může převzít Olmu a Milkagro

Agrofert Holding může koupit mlékárenské společnosti Olma a Milkagro. Fúzi povolil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Úřad ke spojení nedal žádné podmínky, fúze podle něj nepoškodí trh.

Babišův Agrofert může převzít Olmu a Milkagro

Agrofert už letos koupil několik podniků. Naposledy požádal o fúzi se zemědělskou a potravinářskou firmou První žatecká. ÚOHS sloučení však povolí jen pokud Agrofert prodá některé své firmy v severních a středních Čechách, kde první žatecká působí především.

Olma se zaměřuje na výrobu trvanlivého mléka, smetany, kysaných mléčných výrobků, jogurtů, dezertů, másla či rostlinných tuků. Firma vznikal v roce 1970 a od roku 1994 je akciovou společností. V současnosti zaměstnává 560 lidí.

Agrofert

Skupina se zaměřuje na podnikání v zemědělství, potravinářství a chemii, patří do ní zhruba 170 firem. Tržby celé skupiny za rok 2007 jsou přibližně 111 miliard korun a hrubý zisk pět miliard korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků