Hlavní obsah

Automobilka KIA postaví na Slovensku další závod

Jihokorejská automobilka KIA Motors plánuje na Slovensku další investici ve výši 110 až 200 miliónů euro. Jak uvedl slovenský deník Hospodárske noviny, KIA postaví nedaleko svého stávajícího závodu u Žiliny novou motorárnu. Bude stát na pozemcích partnerské společnosti KIA Mobis u obce Gbeľany.

Automobilka KIA postaví na Slovensku další závod

Budou se zde vyrábět benzinové i dieselové motory. Výstavba by měla začít začátkem roku 2009 a bude dokončena v roce 2011. Podle mluvčího KIA Motors Slovakia Dušana Dvořáka se čeká už pouze na definitivní rozhodnutí mateřské společnosti. "Je pro nás prioritou získat tuto investici," uvedl mluvčí.

Kapacita nového závodu má být 300 tisíc motorů ročně, přičemž většina z nich půjde na export. Hlavním odběratelem bude automobilka Hyundai v Nošovicích na Moravě. Do zahájení výroby v motorárně na Slovensku bude Hyundai dovážet motory z Asie.

Stávající automobilka u Žiliny v Tepličce nad Váhom je prvním montážním závodem KIA Motors v Evropě. Sériová výroba byla zahájena v prosinci 2006. Automobilka zaměstnává téměř tři tisíce lidí a vyrobí 300 tisíc automobilů ročně. Momentálně vyrábí modely KIA cee´d a KIA Sportage a čtyři typy motorů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků