Hlavní obsah
Předseda představenstva skupiny AAA Auto Vratislav Kulhánek Foto: Michal Kamaryt, ČTK

Autobazary AAA se vrátily k zisku

Síť autobazarů AAA Auto se během druhého čtvrtletí letošního roku vrátila k zisku. Společnost ve čtvrtek uvedla, že měla čistý zisk 1,6 miliónů eur, tedy asi 41 miliónů korun. Loni touto dobou prodělala 2,5 miliónů eur.

Předseda představenstva skupiny AAA Auto Vratislav Kulhánek Foto: Michal Kamaryt, ČTK
Autobazary AAA se vrátily k zisku

„Navzdory nepříznivé hospodářské situaci, jež stále vytváří tlak na naše prodejní objemy, je naše společnost mnohem efektivnější. Snížili jsme naše celkové náklady a naše provozní efektivita vzrostla,” komentoval výsledky generální ředitel skupiny AAA Auto Anthony Denny.

Firma po neúspěších zejména v loňském roce se rozhodla výrazně snížit své výdaje. AAA Auto se například rozhodla ukončit svoji působnost v Maďarsku.

Autobazary AAA Auto:

Na konci roku 2008 měly 38 poboček ve čtyřech zemích. Kvůli restrukturalizaci během loňska se počet zaměstnanců snížil z 3834 na 1401. Počet poboček se snížil o sedm. V roce 2007 firma vstoupila na pražskou burzu. V témže roce vykázala ztrátu 4,9 miliónu eur, tedy v přepočtu asi 120 miliónů korun, rok předtím byla v zisku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků