Hlavní obsah
Sídlo Audi v Ingolstadtu (ilustrační foto). Foto: Lukas Barth, Reuters

Audi dočasně povede dosavadní šéf prodeje

Dozorčí rada Audi podle informací DPA jmenuje prozatímním předsedou představenstva dosavadního ředitele prodeje Brama Schota. Předseda Rupert Stadler, který byl obviněn z podvodu při prodeji dieselových vozů se zmanipulovaným měřením emisí, byl v pondělí vzat do vazby.

Sídlo Audi v Ingolstadtu (ilustrační foto). Foto: Lukas Barth, Reuters
Audi dočasně povede dosavadní šéf prodeje

Nizozemec Schot vede odbyt v Audi teprve od září loňského roku. Podle serveru listu Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) má jmenování ještě v pondělí formálně schválit dozorčí rada. Podle automobilky jde o přechodné řešení.

Firma uznává presumpci neviny a naprosto nepochybuje o Stadlerově integritě. Stadlerovým vzetím do vazby však vznikla nutnost zachovat usnášeníschopnost představenstva, připomněl FAZ.

Šéf Audi Rupert Stadler byl zadržen.

Foto: Michael Sohn, ČTK/AP

Stadler mezitím požádal o dočasné uvolnění, uvedl server listu Handelsblatt.

Stadler v čele představenstva Audi stojí od roku 2007 a jde dosud o nejvyššího představitele Volkswagenu, který skončil ve vazbě. [celá zpráva]

Podle mnichovského žalobce byla na Stadlera uvalena koluzní vazba. To znamená, že hrozilo nebezpečí, že by na svobodě ovlivňoval svědky nebo by jinak mařil vyšetřování. Podle vyšetřovatelů Stadler věděl, že k manipulacím s měřením emisí uhlíkových plynů nedocházelo jen v USA, což se tou dobou vyšetřovalo, ale i v Evropě.

Vedení Volkswagenu Stadlera v dubnu povýšilo, když ho dosadilo do čela divize Premium, jíž je Audi nově součástí. Koncern tehdy Stadlera podpořil navzdory sílícímu volání po jeho rezignaci právě v souvislosti s vyšetřováním podvodů s emisemi, poznamenal list Financial Times. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků