Hlavní obsah
Nákupní centrum Arkády v Praze na Pankráci Foto: Veronika Šimková, ČTK

Atrium koupilo nákupní centrum Arkády za 4,5 miliardy

Investorská společnost Atrium European Real Estate podepsala dohodu o převzetí tříčtvrtečního podílu v nákupním centru Arkády v Praze na Pankráci za zhruba 162 miliónů eur (4,5 miliardy Kč). Podíl kupuje od francouzské developerské společnosti Unibail-Rodamco.

Nákupní centrum Arkády v Praze na Pankráci Foto: Veronika Šimková, ČTK
Atrium koupilo nákupní centrum Arkády za 4,5 miliardy

Transakce by měla být dokončena ve druhém čtvrtletí letošního roku, oznámila ve čtvrtek společnost Atrium v prohlášení na svém webu.

Arkády Pankrác patří s prodejní plochou o rozloze skoro 40 tisíc metrů čtverečních k největším nákupním centrům v Praze. Unibail-Rodamco kromě nich vlastní v Praze ještě obchodní centra Černý Most nebo Chodov.

Atrium naopak nedávno získalo Afi Palác v Pardubicích. Patří mu také nákupní centrum v Praze Atrium Flora, brněnské Boby Centrum a dalších téměř dvacet nemovitostí, ve kterých sídlí třeba obchody Albert nebo Interspar. Další obchodní domy vlastní skupina v Polsku, na Slovensku, v Maďarsku, Rumunsku a Lotyšsku.

Pokud jde o centrum Arkády, firma Unibail-Rodamco v něm vlastní podíl 75 procent prostřednictvím společném podniku s německou firmou ECE rodiny Ottů. Ta si svůj čtvrtinový podíl v centru ponechá.

Atrium chce transakci financovat s využitím stávající hotovosti. Společnost Atrium sídlí v Jersey na Normanských ostrovech. V roce 2008 vznikla přejmenováním společnosti Meinl Land, když ji koupila izraelská investiční společnost Gazit Globe, která působí ve 20 zemích světa.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků