Hlavní obsah
Vladimír Bezděk Foto: Petr Horník, Právo

Asociaci penzijních společností povede Vladimír Bezděk

Prezidium Asociace penzijních společností ČR (APSČR) zvolilo nového prezidenta, kterým se stal Vladimír Bezděk, generální ředitel a předseda představenstva Penzijní společnosti České pojišťovny. Ve funkci vystřídal generálního ředitele ČSOB Penzijní společnosti Karla Svobodu.

Vladimír Bezděk Foto: Petr Horník, Právo
Asociaci penzijních společností povede Vladimír Bezděk

Novým viceprezidentem byl zvolen Tomáš Vystrčil, člen představenstva Conseq penzijní společnosti. Třetím členem vedení APSČR zůstává dosavadní viceprezident Aleš Poklop, předseda představenstva a generální ředitel Česká spořitelna – penzijní společnosti.

„Jako zástupce lídra trhu vnímám významnou spoluodpovědnost za další směřování celého penzijního sektoru v rámci nově nastaveného důchodového systému v České republice,“ uvedl Bezděk.

Bezděk vystřídal ve funkci prezidenta APSČR Karla Svobodu, který byl zvolen před rokem po rezignaci Jiřího Rusnoka. Svoboda odchází z pozice šéfa ČSOB Penzijního fondu Stabilita, a končí proto také jeho působení v APSČR. Vystrčil vystřídal na pozici viceprezidenta Mojmíra Boucníka, člena představenstva AXA penzijní společnosti, který stejně jako Svoboda v penzijní společnosti končí.

Budoucnost druhého pilíře

Bezděk se stává prezidentem APSČR na sklonku roku, který byl ve znamení změn na poli důchodového zajištění. Hned od ledna začalo v rámci třetího pilíře nově fungovat doplňkové penzijní spoření, které nabízí v účastnických fondech různé investiční strategie, měnila se výše státních příspěvků dosavadního penzijního připojištění a lidé mohli začít uzavírat důchodové spoření – tedy vstupovat do II. pilíře důchodového systému.

Jaká budoucnost čeká právě druhý pilíř nebo jak populární se stanou účastnické fondy třetího pilíře, to budou zřejmě dvě nejžhavější témata, která bude v nové funkci Vladimír Bezděk řešit.

Bezděk zahájil svou profesní dráhu v roce 1997 v České národní bance. V období 2004 až 2005 a rovněž v roce 2010 současně vedl expertní skupiny vlády ČR zabývající se přípravou penzijní reformy. V letech 2007 až 2010 působil jako generální ředitel a předseda představenstva v AEGON Česká republika. V září 2010 se stal šéfem Generali na Slovensku. Od letošního srpna je generálním ředitelem a předsedou představenstva Penzijní společnosti České pojišťovny.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků