Hlavní obsah
Logo na logistickém centru Amazonu Foto: Pascal Rossignol, Reuters

Amazon zvýšil zisk na 60 miliard, čekalo se více

Americká společnost Amazon, která provozuje největší e-shop světa, zvýšila ve druhém čtvrtletí čistý zisk meziročně o čtyři procenta na 2,6 miliardy dolarů (téměř 60 miliard Kč). Tržby se zvýšily o 20 procent na 63,4 miliardy dolarů (1,45 bilionu korun).

Logo na logistickém centru Amazonu Foto: Pascal Rossignol, Reuters
Amazon zvýšil zisk na 60 miliard, čekalo se více

Zisk zaostal za odhady analytiků, ti čekali 2,8 miliardy dolarů. Výsledek je nižší, protože firma masivně investuje do zrychlení dodávek. Akcie Amazonu v reakci na zprávu odepsaly více než procento.

Amazon těží z boomu internetového prodeje a z kvetoucího sektoru cloudových služeb. Na hospodaření firmy se nicméně podepsal výrazný růst nákladů. Ty se ve druhém kvartálu zvýšily o 21 procent na 60,3 miliardy dolarů. Nárůst příjmů ale zaznamenala vlajková loď Amazonu, webová platforma AWS, která prodává cloudové služby firmám. Přidala 38 procent na 8,4 miliardy dolarů.

Firma ve čtvrtek uvedla, že výsledky za aktuální čtvrtletí budou mírně slabší kvůli pokračujícím investicím do rychlejších dodávek. Amazon se snaží zkrátit termín dodávek v rámci programu Amazon Prime na jeden den. Jen ve druhém čtvrtletí do služby investoval podle odhadů 800 milionů dolarů.

Podle ministra ničí maloobchod

Americký ministr financí Steven Mnuchin firmu ve středu obvinil z ničení maloobchodu ve Spojených státech. Šetření v této věci zahájilo již v úterý ministerstvo spravedlnosti.

V ČR Amazon zaměstnává kolem 4500 lidí. Kromě dobrovízského distribučního centra fungují v Praze korporátní kanceláře.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků