Hlavní obsah
Distribuční centrum Amazonu v Massachusetts Foto: Brian Snyder, Reuters

Amazon v Německu ve velkém ničí neprodané zboží. Obrovský skandál, zlobí se vláda

Internetový prodejce Amazon v Německu ve velkém ničí vrácené i nové zboží. Odhalil to pořad Frontal21 veřejnoprávní televize ZDF. Německé ministerstvo životního prostředí hovoří o „obrovském skandálu”. Amazon je největší internetový prodejce v Německu.

Distribuční centrum Amazonu v Massachusetts Foto: Brian Snyder, Reuters
Amazon v Německu ve velkém ničí neprodané zboží. Obrovský skandál, zlobí se vláda

Praktiky dokládají interní katalogy, fotografie a svědectví zaměstnanců. V německých skladech dochází k likvidaci zboží všeho druhu, mimo jiné lednic, mobilních telefonů, matrací nebo nábytku.

„Když výrobky nemohou být prodány, přeprodány nebo darovány, spolupracujeme s výkupčími, kteří mohou zbytek zásob využít,“ tvrdí společnost s tím, že k likvidaci sahá pouze v případě, že se nenajde nikdo, kdo by zboží mohl použít.

„Jde o obrovský skandál,“ uvedl náměstek na ministerstvu životního prostředí Jochen Flasbarth s tím, že jde o zbytečné plýtvání prostředky. „Jsem přesvědčen, že množství spotřebitelů takové jednání šokuje a nebudou ho akceptovat,“ dodal.

Amazon kritizuje i organizace Greenpeace, která požaduje schválení legislativy, která by podobnému postupu v budoucnosti zamezila.

Amazon přitom nabízí zničení neprodaných zásob i externím prodejcům, kteří zboží prodávají prostřednictvím jeho internetového obchodu. Interní dokumenty ukazují, že je služba zničení zásob prodejci hojně využívána, uzavírá ZDF.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků