Hlavní obsah
Tim Cook (vlevo) a Steve Jobs Foto: Kimberly White, Reuters

Akcie za miliardu si rozdělí šest manažerů. Apple odměnil úspěšné vedení

Šest manažerů americké společnosti Apple si rozdělí odměny ve formě akcií firmy za zhruba 60 miliónů dolarů, tedy za zhruba jednu miliardu korun. Informovala o tom agentura Reuters.

Tim Cook (vlevo) a Steve Jobs Foto: Kimberly White, Reuters
Akcie za miliardu si rozdělí šest manažerů. Apple odměnil úspěšné vedení

Výrobce mobilních telefonů iPhone, tabletů iPad a také notebooků a stolních počítačů dosáhl v uplynulém fiskálním roce rekordních příjmů ve výši zhruba 108 miliard dolarů (téměř dva bilióny korun).

Šéfové Applu ovšem nebudou schopni prodat akcie obratem. Část z nich bude uvolněna k prodeji až v roce 2012 a část až v roce 2016.

„Naše vedení je neuvěřitelně talentované a všichni jsou zcela odhodláni pokračovat v úspěchu, který Apple má,“ uvedl mluvčí společnosti v prohlášení pro tisk. „Je to odměna za to, že Apple zůstává nejvíce inovující společností světa,“ dodal.

Nejvyšší šéf Apple Tim Cook, který vystřídal nedávno zesnulého Steva Jobse, získal krátce po svém jmenování jeden milión akcií firmy, což je v přepočtu asi 400 miliónů dolarů (zhruba 7,2 miliardy korun).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků