Hlavní obsah

Air France-KLM se stáhly ze soutěže o České aerolinie

Francouzská společnost Air France-KLM stáhla svoji nabídku na převzetí Českých aerolinií. Firma to oznámila ve středu. Svůj krok zdůvodnila nepříznivými dopady ekonomické situace na leteckou přepravu.

Air France-KLM se stáhly ze soutěže o České aerolinie

„Současná ekonomická situace významně postihuje letecký průmysl. Kvůli těmto okolnostem je společnost Air France KLM přesvědčena, že České Aerolinie si samy mohou vytvořit plán růstu a navrátit se tak k ziskovosti,“ uvedla firma na svých internetových stránkách.

V prohlášení narážela na to, že ČSA se v prvním čtvrtletí letošního roku propadly do velké ztráty, a to 1,3 miliardy korun. Je však nutné dodat, že kvůli globálním otřesům se s finančními problémy potýkají firmy napříč odvětvím. 

V druhém kole privatizace ČSA tedy zůstává pouze konsorcium Unimex a Travel Service.

„Air France-KLM si přeje další posilování partnerství mezi oběma skupinami a pokračování hledání nových způsobů spolupráce s ČSA, z čehož by mohl pramenit oboustranný prospěch,“ uzavřela společnost.

Ministerstvo financí ve středu potvrdilo, že ukončení zájmu o aerolinky ze strany Air Frnace KLM obdrželo, na průběhu výběrového řízení se však nic nemění. "Ve výběrovém řízení zůstalo konsorcium Unimex a Travel Service, které bude mít podle rozhodnutí meziresortní komise možnost podat závaznou nabídku do 30. září. Ministerstvo financí následně předloží vládě k rozhodnutí, zda tuto nabídku schválí," uvedl úřad.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků