Zahraničních hostů se ubytovalo 1,8 miliónu, domácích 1,6 miliónu. Průměrná doba přenocování jak u zahraničních, tak i domácích hostů byla tři noci a dlouhodobě se nemění.

Již tradičně nejvíce turistů přijelo z Německa, dále z Velké Británie, a to i přesto, že se opakoval pokles jejich návštěvnosti jako v prvním čtvrtletí roku 2006. Důvodem je přesouvání levných zájezdů Britů nízkonákladovými aerolinkami do Pobaltí. Třetí místo obsadila Itálie.

Postavení těchto zemí v žebříčku TOP 10 je již delší dobu stabilní. V průběhu roku navíc nepodléhá sezónním výkyvům. Země jako USA, Francie, Polsko, Slovensko a Nizozemsko se sice v žebříčku vyskytují rovněž pravidelně, ale jejich pořadí se v průběhu roku mění. Ve druhém čtvrtletí k nám přijelo více Rusů (jejich pobyt u nás je navíc dlouhodobě vždy nejdelší).

Vede Praha, Karlovarský a Jihomoravský kraj

Jako obvykle většina zahraničních hostů nejčastěji míří do Prahy, kde se jich ubytovalo 57,6 procenta. Dále turisté cestovali do Karlovarského a Jihomoravského kraje. Nejvýraznější nárůst v celkovém počtu příjezdů zaznamenal Karlovarský kraj, kam letos přijelo o 21,2 procenta více hostů, a to především díky nově otevřeným luxusním hotelům.

Chladnější počasí a povodně způsobily, že se ve druhém čtvrtletí ubytovalo méně hostů v kempech a chatových osadách, než tomu bylo ve stejném období loni. Zvýšená kapacita umožnila naopak vyšší počet příjezdů hostů do čtyř a pětihvězdičkových hotelů. Tak jako obvykle přijelo nejvíce hostů do ostatních hotelů a penzionů (více než polovina).