Tesle se tak podařilo překonat dosavadní rekord z posledního čtvrtletí loňského roku, kdy na trh dodala 90 700 elektromobilů.

Akcie Tesly po oznámení výsledků v omezeném obchodování po uzavření americké burzy posilovaly o 7,7 procenta, uvedl Bloomberg.

V tříměsíčním období do konce června tvořily většinu dodávek podle očekávání vozy Model 3. Na jeho předchůdce Model S a Model X připadlo celkem 17 650 vozů. Letos chce firma dodat na trh 360 000 až 400 000 svých elektromobilů.

Šéf Tesly Elon Musk

Šéf Tesly Elon Musk

FOTO: Noah Berger, Reuters

Výroba se ve druhém čtvrtletí zvýšila v porovnání s předchozím čtvrtletím o 13 procent na 87 048 vozů. Zdaleka nejvíce sjížděly z montážních linek opět vozy Model 3.

Zakladatel a šéf Tesly Elon Musk se snaží přesvědčit investory, že poptávka po vozech Tesla zůstává vysoká a že firma je schopna dodávat je zákazníkům na celém světě efektivně a rychle. Firmě v prvním čtvrtletí klesl odbyt o 31 procent a vykázala ztrátu 702 milionů dolarů (15,8 miliardy Kč). Na konci minulého týdne akcie firmy uzavřely na nejnižší hodnotě za dva a půl roku.