Kontroly byly reakcí na podněty související s kauzou polského hovězího z uhynulých či nemocných zvířat. V kontrolách bude inspekce pokračovat. SZPI při kontrole restaurací prohlíží veškerou dokumentaci, která se vztahuje k původu masa.

„Dokumentace musí být nejen u restauratéra, ale i u všech předchozích článků řetězu v takovém stavu, aby bylo možné původ masa sledovat až k chovu,“ uvedl Kopřiva.

Vzhledem k závažnosti polského případu bude SZPI pokračovat v intenzivních kontrolách nejen restaurací v celém Česku, ale bude se pohybovat v celé tržní síti.

Stanovisko ministra zemědělství Tomana Novinky zjišťují.

Restaurace U Moťáka zvažuje právní kroky

Toman ve středu tvrdil, že pražské restaurace s asijskými jmény prodávají polské hovězí jako argentinské a účtují si více než 1000 korun za porci. Později ukázal prstem na restauraci U Moťáka, která proti ministerstvu zvažuje právní kroky. [celá zpráva]

„Kontroly našly zatím jednu restauraci, kde bylo zabaveno 31 kilogramů masa neznámého původu. Podle mých informací je to restaurace U Moťáka v Praze,“ řekl ve středu odpoledne Toman. To ale nemusí znamenat, že se z tohoto masa v restauraci vařilo. Podle ministra bylo deklarováno jako české. Podnik v souvislosti s kauzou jmenovala také Státní veterinární správa, která také podniká kontroly.

Z celkového množství zhruba 300 kilogramů hovězího masa z problematických polských jatek, které se dostalo do ČR, se 137 kilogramů prodalo spotřebitelům nebo restauracím. Na polských jatkách se údajně porážely i nemocné krávy. [celá zpráva]