„Karikatura Zdeňka Bakaly jako osoby, která z České republiky neoprávněně vyvedla desítky miliard na úkor všech občanů, je zde vyobrazena jako symbol tunelářství. Billboardy s tímto vizuálem jsou apelem na všechny, kteří mají zodpovědnost za trestné činy, kterých se dopustil nejen Zdeněk Bakala, ale i řada dalších osob, jelikož protizákonným finančním operacím nebylo dostatečně zabráněno,“ píše se v páteční tiskové zprávě firmy Arca Services.

Pavol Krúpa, který za ní stojí, se netají svými plány ovlivňovat českou politiku. V nedávném rozhovoru pro Právo Krúpa prozradil, že hodlá podporovat stranu Dobrá volba 2016, kterou založil dlouholetý starosta Čeladné a bývalý místopředseda TOP 09 Pavol Lukša. Za stranu ovšem Krúpa kandidovat nehodlá, protože nemá české občanství.

Pavol Krúpa

Pavol Krúpa

FOTO: Arca Capital

Společnost Arca Services v minulosti podala řadu podnětů, žalob a trestních oznámení k prošetření nestandardních finančních operací, kterých se podle ní Zdeněk Bakala dopustil.

„Je zde reálná možnost tyto neoprávněně vyvedené miliardy korun získat zpět, což pomůže naplnit státní rozpočet. Tyto desítky miliard korun mohou být například zdrojem pro realizaci desítek nových zdravotnických zařízení, škol, sportovišť nebo pro účely kulturního rozvoje. Politici se k dostupným možnostem a nástrojům, které mohou kauzu tunelování OKD vyřešit a vyvedené peníze vrátit, stavějí laxně,“ uvádí se v tiskové zprávě.