Stavbaři opravovali most už několik týdnů, přitom ale přišli na to, že jeho stav je horší, než se předpokládalo. Podle mluvčího ŘSD Jana Rýdla by se most mohl dokonce i zřítit. Ředitel brněnského závodu ŘSD David Fiala dokonce řekl, že bude do budoucna nutné starý most zbourat a postavit úplně nový, což bude stát desítky miliónů korun.

Černou Horu tak čeká dopravní peklo, už nyní doprava v městysu výrazně zhoustla, neboť přes obec mířila kvůli opravě mostu doprava ve směru od Svitav na Brno. V opačném směru mohli řidiči projíždět přes stavbu.

Nyní se most uzavře nejméně na celé prázdniny. Pokud ho bude možné z jedné strany podepřít, v září by se mohl podle Fialy znovu v jednom směru na tři měsíce otevřít.  Pak se začne demolovat a nový most by měl postaven do konce příštího roku.

Silnice 1/43 je už roky beznadějně přetížená a dávno nestačí současnému provozu. I proto je dějištěm častých tragických nehod, na konci dubna například při havárii nedaleko Černé Hory zemřeli tři lidé. Stavba dálnice D43, která by měla ulevit obcím i řidičům, je ale stále v nedohlednu.