Česká pošta také zvedla ceny u cenných balíků nad deset kilogramů a balíků do ruky. „Důvodem zdražení je nutnost pokrýt náklady na tyto služby,” řekl mluvčí pošty Matyáš Vitík.

Například poslání doporučeného balíku o hmotnosti jeden kilogram v rámci ČR vyjde nově na 79 korun místo 69 Kč do konce loňského roku, cenný balík do dvou kilogramů stojí 110 Kč proti loňským 100 Kč.

Kompletní ceník je na webu České pošty.

O jednu až tři koruny se také zvýšila ceny u vnitrostátních obyčejných, doporučených i cenných psaní pro uživatele poštovních služeb se Zákaznickou kartou České pošty, uživatele výplatních strojů, při úhradě cen kreditem a pro zákazníky Hybridní pošty.

Zdražovali už loni v květnu

O korunu zdražila pošta posílání hotovosti na účet prostřednictvím poštovní poukázky A. Cena dobírky se zvýšila z 12 na 14 Kč a základní cena doplatného za nevyplacené či částečně vyplacené vnitrostátní poštovní zásilky z pěti na 15 Kč.

Vnitrostátní ceny podnik zvedal naposled loni v květnu, kdy známka na dopis podražila o tři koruny na 16 korun. Některé ceny doručování do zahraničí pošta naposledy zvyšovala předloni v únoru.

Pošta v roce 2015 zvýšila konsolidovaný zisk před zdaněním o čtvrtinu na 302 miliónů korun. Výnosy vzrostly o téměř šest procent na 20,26 miliardy korun.