Celý holding sestává z více než třiceti firem se zhruba osmi tisíci zaměstnanci. Do insolvence se letos dostaly tři jeho společnosti: Vítkovice Power Engineering, Vítkovice Gearworks a Vítkovice Envi.

Společnost Vítkovice Mechanika už letos jednou insolvenčnímu návrhu čelila, ale soud jej zamítl. Návrh tehdy podala společnost PHR Estate rovněž ze skupiny Wetag.

Podle Wetagu Mechanika neplní závazky

Radka Háčková za Wetag sdělila, že důvodem nynějšího podání návrhu na Vítkovice Mechaniku jsou dlouhodobě nehrazené závazky.

Člen představenstva společnosti Wetag Invest Libor Kejda uvedl, že Wetag před časem odkoupil pohledávky společností vítkovické skupiny. Mají k nim patřit i pohledávky za firmou Vítkovice Mechanika.

„S ohledem na současnou tíživou situaci Vítkovic nevěříme, že je společnost schopna své závazky ještě kdy uhradit. Proto nám nezbývá než podáním insolvenčního návrhu získat alespoň část hodnoty pohledávek,” uvedl Kejda. Všechny pohledávky jsou podle něj více než 90 dnů po splatnosti a jsou Vítkovicemi uznány.

Duchovní otec proměny Dolní oblasti Vítkovic Jan Světlík prochází útrobami nové interaktivní expozice.

Majitel Vítkovice Machinery Group Jan Světlík.

FOTO: Aleš Honus, Právo

„Je to už podruhé, kdy se skupina Wetag pokouší dostat společnost Vitkovice Mechanika do insolvence. Způsob i komentář, kterým Wetag Invest svůj krok doprovází, svědčí o tom, že má Wetag zadání Mechanice škodit,” řekla ČTK mluvčí Vítkovic Kijonková.

Společnost Vítkovice Mechanika se specializuje na zařízení pro úpravu, přepravu a zpracování materiálů, na technologie pro kontinuální povrchovou těžbu surovin a na služby v hutním, strojírenském a energetickém průmyslu. Má 630 zaměstnanců.

Wetag je investiční skupina, která podniká v oblasti správy, nákupu a vymáhání pohledávek. Nabízí i finanční poradenství nebo právní služby. Své aktivity rozvíjí zejména na Moravě.