Yanfeng Automotive Interiors (YFAI) vyrábí interiéry do automobilů, například pro BMW, Audi nebo Alfa Romeo.

KOMENTÁŘ DNE:
Rumuni protestují, EU se blazeovaně neangažuje - Protesty Rumunů proti korupci a nečinnost Evropské unie komentuje Alex Švamberk. Čtěte zde >>
Očima Saši Mitrofanova: Komu Senát nedají? Kdo ho nechce dát?

Stavební práce na nové továrně začnou v nejbližších dnech a zahájení provozu společnost plánuje na začátek roku 2018, uvedla firma v tiskové zprávě.

„Výstavbou nového výrobního závodu na jihu Čech reagujeme na požadavky trhu a rostoucí aktivity našich zákazníků ve východní Evropě,“ řekl Jochen Heier, který řídí evropský byznys společnosti.

Na výrobní ploše 20 000 metrů čtverečních se budou v závodu Yanfeng Automotive Interiors v Plané nad Lužnicí vyrábět součásti interiéru vozidel, jako například přístrojové desky.

V závodě se budou vyrábět součásti interiéru vozidel, například přístrojové desky.

FOTO: YFAI

Na výrobní ploše zhruba 20 tisíc metrů čtverečních bude společnost vyrábět části interiérů včetně přístrojových desek a dveřních panelů. Nový závod v Jihočeském kraji není pro společnost YFAI českou premiérou, společnost již provozuje závod v Žatci. Mimo to má výrobní závody i v dalších lokalitách střední a východní Evropy - na Slovensku a v Maďarsku.

Firma najme asi 300 zaměstnanců na různé pozice ve výrobě, logistice a managementu.

Další čínská firma BWI v současnosti staví továrnu na tlumiče do aut u Chebu. [celá zpráva]