Protestní akce je naplánována na týden, odbory jsou ale připraveny ji zkrátit, pokud Lufthansa vyhoví jejich požadavkům. Stávka postihne lety Lufthansy z Frankfurtu nad Mohanem a z Düsseldorfu. Aerolinky zatím neoznámily, kolik spojů bude zrušeno.

Z Prahy neodletí letadla Lufthansy v 14:45 a v 19:05. Zrušeny budou rovněž přílety z Frankfurtu v 18:20 a 22:30 hod., uvedla mluvčí pražského letiště Marika Janoušková. Dopoledních letů se naopak protest nedotkl.

Neodletí 37 500 lidí

Celkem v pátek Lufthansa zrušila 290 letů, z toho 23 mezikontinentálních spojení. Stávka tak postihne 37 500 cestujících, oznámily aerolinky. Lufthansa nabízí pasažérům možnost bezplatně stornovat letenky nebo je přesunout na jiný termín. Pro cestující, kteří měli ve Frankfurtu přestupovat, a jejich další spojení bylo zrušeno, zamluvila společnost 2500 hotelových pokojů.

V pátek stávka potrvá do 23:00 SEČ a vztahuje se pouze na kmenové aerolinky Lufthansa, nikoli na jejich dceřiné společnosti. O rozsahu sobotní stávky odbory zatím neinformovaly.

Svaz UFO ale oznámil, že se do konce týdne protestní akce nerozšíří na letiště v Mnichově, protože v Bavorsku končí podzimní prázdniny a odbory nechtějí narušovat plány lidí, kteří se vracejí z dovolené. V neděli by se podle aktuálního prohlášení svazu UFO nemělo stávkovat vůbec.

Lufthansa se v posledním roce a půl potýkala především se stávkami pilotů. Těch bylo celkem třináct a společnosti způsobily škody v řádu stovek miliónů eur.