Před budovou Řecké národní banky se proto tvořila dlouhá fronta penzistů, kteří čekali na údajně slíbený seznam vybraných poboček, které otevřou jen pro ně. Zatím ale nic není jisté, píše list. Podle některých řeckých médií by měly banky zůstat zavřené celý týden, až do nedělního referenda.

Šestasedmdesátiletá  Aspasía reportérovi řekla, že v žádné frontě čekat nebude - i když má jen 50 eur v hotovosti, z toho 30 zaplatí zítra ráno za rentgen u doktora. Za zbytek chce koupit rybu a pozvat syny na oběd.

Penzisté v Aténách se přes sklo dohadují s personálem zavřené pobočky Řecké národní banky.

Penzisté v Aténách se přes sklo dohadují s personálem zavřené pobočky Řecké národní banky.

FOTO: Stringer, Reuters

„Nemám kartu, ale nemám ani strach. Nebudu stát v žádné frontě. Mám doma dost jídla a tohle mě nevyděsí. Prožila jsem nacistickou okupaci, tak mě nic nepřekvapí,“ prohlašuje.

"Přišel jsem ve čtyři ráno, protože mám dostat důchod," řekl agentuře AP čtyřiasedmdesátiletý Anastasios ze Soluni. "Nemám kartu, nemám ani dost peněz, abych si koupil chleba."

Od zaměstnance banky se dozvěděl, že žádné peníze nedostane. Vybraných 850 poboček bank by mělo otevřít ve čtvrtek a lidem budou vyplaceny důchody v plné výši v hotovosti.

Kromě front u bank vypadá život v ulicích Atén jako každý běžný den, píše El País. Supermarkety mají otevřeno. Vláda vyhlásila, že až do referenda 5. července je veřejná doprava v hlavním městě zdarma.

U některých benzínových pump se ale krátí zásoby pohonných hmot, Řekové si prý dělají zásoby.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Řekové čekali do noci v dlouhých frontách u bankomatů