„Katastrálním úřadem bude automaticky odstraněna po provedení zápisu vkladu do katastru nemovitostí. Celý proces by měl být dokončen v druhém týdnu července 2015,” uvedl Martin Žabka z České telekomunikační infrastruktury (Cetin).

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Podle šéfa právní divize Cetinu Petra Prouzy nemá firma jinou možnost, než nemovitosti nechat zaplombovat. „Tento proces je ze zákona nutný krok v důsledku vzniku nové společnosti Cetin a znamená pouze změnu identifikace oprávněné osoby v katastru. Vše probíhá v souladu se zákonem a nejsme bohužel schopni jej zkrátit nebo se mu vyhnout,“ řekl Prouza. Upozornil, že lidé by se neměli plombou nechat vylekat, protože vlastník nemovitosti se nemění.

Plomba na nemovitosti upozorňuje na to, že s nemovitostí se něco děje. Většinou je to proto, že se mění majitel nemovitosti. Plomba se uvádí na listu vlastnictví písmenem P.