Celníky upozornil na prodej podezřelého zboží přímo výrobce traktorů - brněnská společnost Zetor Tractors.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

"Podle vyjádření výrobce je námi zajištěné zboží s největší pravděpodobností padělané, tedy neoprávněně označené názvem a logem firmy," uvedla mluvčí. Doplnila, že celníci ve firmě na Brněnsku, která prodává náhradní díly do zemědělské techniky, zajistili 8 300 a v Pardubickém kraji 2 700 náhradních dílů.

Šlo například o pístní kroužky do traktorových motorů, vše balené v krabicích s nápisem Zetor.

 Pístní kroužky do traktorových motorů

FOTO: ČR správa Celní, ČTK

Šlo například o přední a zadní svítilny, pístní kroužky do traktorových motorů, vše balené v krabicích s nápisem Zetor. Dále celníci zabavili obaly s logem Zetor, kopie dílenských příruček a také katalogů náhradních dílů této značky.

"V případě, že se podezření potvrdí, dopustí se subjekt, který takové výrobky nabízí, klamavé obchodní praktiky ve smyslu zákona o ochraně spotřebitele," uvedla mluvčí. Za to firmě hrozí propadnutí zboží a pokuta až pět miliónů korun.