Oznámení o možném zneužití ochranných známek Favorit, Vector a Mountmachine dostali celníci již koncem loňského roku. Po měsících práce nakonec zajistili dostatek důkazů k tomu, aby mohli nařídit razii. Ta se uskutečnila v těchto dnech a muži zákona vtrhli do kanceláří, skladů a kompletačních prostor.

Jihomoravští celníci odhalili skupinu pachatelů, kteří do specializovaných obchodů dodávali padělaná jízdní kola, koloběžky a doplňky pro cyklisty.

Jihomoravští celníci odhalili skupinu pachatelů, která do specializovaných obchodů dodávala padělaná jízdní kola, koloběžky a doplňky pro cyklisty.

FOTO: Celní úřad pro Jihomoravský kraj

„Zaměstnanci 45 kontrolovaných prodejen byli vyzváni k vydání věci. Celníci tak zajistili 249 jízdních kol, 4 koloběžky a 500 kusů nejrůznějšího cyklistického příslušenství jako dresy, rukavice, ráfky nebo blikačky,“ konstatovala mluvčí celníků Lada Temňáková. Hodnota zboží byla vyčíslena na 2,5 miliónu korun.

Celníci už pro několik lidí navrhli jejich obvinění pro porušování práv k duševnímu vlastnictví, na což zákon pamatuje až dvěma roky vězení.