Uvedly to čtvrteční Hospodářské noviny. O fond Hartenberg se starají a řídí ho bývalý investiční ředitel skupiny Penta Jozef Janov a šéf akvizic Agrofertu Libor Němeček. „Naše nabídka pořád platí, nicméně jsme až druzí v pořadí,“ řekl deníku k zájmu o LBBW Janov. Podle listu dodal, že nabídka fondu Hartenberg je nižší než od České spořitelny.

Stuttgartské vedení LBBW nabídku České spořitelny upřednostnilo ze tří zájemců a nyní se vyjednává o tom, za jakých podmínek by se převzetí uskutečnilo, píše deník. Spořitelna podle něj za banku nabízí zhruba 50 miliónů eur (zhruba 1,3 miliardy korun), zároveň ale požaduje, aby si LBBW ponechala problematické úvěry mimo jiné na solární elektrárny.

Třetím zájemcem o českou LBBW je podle HN rusko-lotyšská Expobank, za kterou stojí ruský finančník Igor Kim. Tato nabídka by ale mohla být neprůchozí pro Českou národní banku, která s obchodem musí souhlasit.

LBBW je jedenáctkou na českém bankovním trhu. V letošním prvním pololetí vykázala ztrátu 12 miliónů korun. Na prodej je už několik let.