Hlavním pohonem růstu se mají stát rozvíjející se trhy, včetně Číny a Indie. Honda zde plánuje posílit nabídku levnějších modelů vytvořenou speciálně pro tyto trhy. Naději vkládá hlavně do nového modelu malého, dvoudveřového vozu Fit, známého na některých trzích jako Jazz, a menšího modelu Brio.

V Japonsku, USA, Evropě a dalších rozvinutých zemích se má prodej zvýšit na tři milióny vozů z loňských dvou miliónů. Na rozvíjejících se trzích pak Honda očekává do konce března 2017 zdvojnásobení prodeje na tři milióny vozů.

Japonské automobilky loni poškodilo zemětřesení v Japonsku, které je donutilo omezit výrobu. Ke konci roku se přidaly ještě povodně v Thajsku, které zastavily dodávky některých součástek. Firmy již zažívají oživení, avšak tento týden byly některé japonské automobilky, včetně Hondy, nuceny zastavit výrobu v Číně kvůli protijaponským protestům.

Honda uvedla, že všech pět jejích závodů v Číně již obnovilo provoz, avšak nepracují na plnou kapacitu, protože protesty ovlivnily i dodavatele součástek, napsaly agentury AP a Reuters.