Letečtí přepravci jako British Airways, Virgin Atlantic a Emirates se tímto problémem začali zabývat poté, co průzkum ukázal, že tři čtvrtiny cestujících v business třídě přítomnost dětí dráždí. Zatím se ale firmy k separaci stavějí spíše rezervovaně.

Pokud by letecké společnosti vyšly vstříc stížnostem se snahou udržet lukrativnost a komfort ve svých prvních třídách, mohly by pro cestující, kteří mají letenku první třídy, zavést „tiché kabiny“ podobné těm, jež se v současné době používají na železnici ve Velké Británii.

Podle zastánců tohoto opatření mnoho leteckých společností používá letadla Boeing 747, která mají dvě paluby, čímž by separace byla jednodušší. Argumentace zní jasně: Cestující si ve „first class“ zaplatili vysokou cenu letenky, takže chtějí mít klid na práci či odpočinek. Z obojího je prý vyrušují malí nezbedové.

Odpůrci separace však považují tento nápad za neetický a připomínají, že po dětech by se omezení mohla týkat například obézních lidí nebo každého, komu páchne z úst.