"Šla jsem nakoupit a našla jsem práci," raduje se mladá žena před reklamními plakáty řetězce, který vlastní 59 supermarketů v prosperujících severoitalských krajích Lombardii a Piemontu.

Po vypršení dohody na dobu určitou bude pracovníkům smlouva prodloužena, s výjimkou případů, kdy by porušili disciplínu, uvedl šéf oddělení pro styk s veřejností Stefano Trentini. Tigros má celkem 1200 zaměstnanců.

Aby se zájemce mohl loterie zúčastnit, musí mít věrnostní kartu obchodu a nakoupit tam zboží v hodnotě nejméně 30 eur. Pak může svůj lístek vhodit do schránky umístěné v supermarketech řetězce. Vyhrát může i poukázky na nákup zboží.

Levicový odborový svaz CGIL tento počin kritizoval. Podle názoru jeho představitelů se tak "zneužívá dramatická stránka hospodářské krize". Zástupci CGIL se tážou, proč by "zaměstnanci měli považovat hledání zaměstnání za jakési kolo štěstěny".

"Nemáme v úmyslu kohokoli urážet," bránil se Trentini a ujistil, že s loterií jsou velmi spokojeni jak zákazníci, tak zaměstnanci.

Vlivem světové hospodářské krize stoupla podle posledních oficiálních údajů míra nezaměstnanosti v Itálii v prvním čtvrtletí letošního roku na 7,3 procenta, což je nejvíce za poslední tři roky.