SkyEurope létaly do 19 zemí a v nich do třicítky měst. Zejména některé destinace jsou pro konkurenci natolik přitažlivé, že svůj letový řád rozšíří již v následujících dnech. Například SmartWings začnou od čtvrtka létat z Prahy do Paříže dvakrát denně. Do Říma chtějí aerolinie, které provozuje Travel Service, létat každý den.

Plány na expanzi spřádají i maďarské aerolinky Wizz Air. Společnost začala z Ruzyně létat teprve v polovině února. Již od začátku se chtěla stát nízkonákladovou jedničkou v Praze. Právě problémy SkyEurope ji k expanzi dopomohou. Společnost se také chystá rozšířit frekvenci letů a destinací, přesnější plány oznámí v úterý odpoledne.

Na kolapsu slovenských aerolinií se snaží vydělat všichni. Například České aerolinie uvedly, že jen během úterního dopoledne přepravily na dvě stovky klientů SkyEurope, jejichž letenky propadly. Celkově se pak u ČSA informovalo již několik tisíc cestujících.

SkyEurope prodávaly letenky ještě několik hodin před oznámením ukončení činnosti. Lze tedy předpokládat, že poškozeny budou tisíce klientů, kteří si letenky zakoupili mnohdy i několik měsíců dopředu. [celá zpráva]